FC Żukowo Określenie konkretnej daty jako początku naszego FC jest trudne. Niemniej jednak zapewne już kilkanaście lat temu pojedynczy kibice z Żukowa odwiedzali stadion Arki. W ostatnich dwóch latach zebraliśmy się do kupy i zaczęliśmy jeździć regularnie na mecze. Zainteresowaliśmy Arką też najmłodsze pokolenie Żukowian. Wiosną 2007 poczyniliśmy pierwszy krok do faktycznego powstania FC Żukowo poprzez uszycie i rozprowadzenie w mieście szalików ‘Arka Gdynia – Żukowo’. Od tamtego czasu regularnie grupka żukowskich kibiców odwiedza stadion przy Olimpijskiej. Wiosną roku 2008 wreszcie sfinalizowaliśmy nasze plany i uszyliśmy (niedużą, ale proporcjonalną do liczby kibiców ) flagę, którą już pod koniec sezonu można było zobaczyć na kratach stadionu. Dlaczego Arka? Oczywiste, że nie mogliśmy wybrać Lechii ;) Brakowało nam sportowych emocji i dobrej drużyny, która mogłaby przyciągnąć ludzi i dostarczać adrenaliny. Zaczęło się od naszego kolegi, który jeździł do Gdyni na treningi biegania. Wybrał się na mecz i oszołomiony wspaniałą atmosferą, wyciągnął na następny mecz swojego kolegę. Później ten kolega zabrał swoich znajomych, którzy również dali zaczarować się żółto-niebieskiej magii i ukochali Arkę. W taki sposób stworzyła się grupka teraźniejszych kibiców z Żukowa. Każdy mecz Arki to nasza mobilizacja. Czasem jest to tylko kilka osób, ale zawsze przyjeżdżamy. Na lepsze piłkarsko, czy atrakcyjniejsze mecze, jak np. derby, mobilizujemy się w większych ilościach, zachęcając przyjaciół, czasem nasza liczba przekracza 20 osób. Na szczęście kursuje do nas autobus ZKM-u co znacznie ułatwia dotarcie do Gdyni. W krótkiej historii naszego FC najlepszym meczem było z pewnością derbowe spotkanie z Lechią jesienią 2007 roku. Wyjazdów zaliczyliśmy jak na razie bardzo mało. Ale najlepszy to ‘podwójny’ wyjazd na Śląsk wiosną 2008, gdzie w strugach deszczu dopingowaliśmy zarówno Arkę jak i potem Lecha. Jak na razie to możemy się poszczycić jedną edycją naszych szali i flagą. Oczywiście propagujemy Arkę również poprzez grafy na murach. W planach mamy vlepki oraz koszulki. Przekonujemy do Arki wszystkich bez względu na wiek i kiedy tylko się da, wyciągamy ich na mecze, aby w przyszłości FC Żukowo był naprawdę duży. Arka jest czymś więcej niż drużyną piłkarską. Jest to wspólnota poglądów i sposób życia. Arka jest święta. Chętnych do kontaktu z miejscowym fan clubem naszej Arki odsyłam pod mailowy adres : mzks1929@gmail.com
FC Żukowo
Zobacz także
II Turniej Młodego Arkowca w Prabutach
W sobotę 20 lutego, w Hali Sportowej w Prabutach odbył się turniej piłkarski dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Organizatorem imprezy byli prabuccy kibice gdyńskiej Arki.
Arka Gdynia Człuchów - opis FC
Zapraszamy na opis człuchowskiego fan-clubu, który podesłali nam kibice Arki z tego miasta. Niedawno w Człuchowie powstało okazałe graffiti o wymiarach 20 x 2 metra.
Relacja z turnieju kibiców Arki w Człuchowie
W sobotę 1 października 2011 roku odbył się pierwszy turniej kibiców Arki w Człuchowie. Pierwsze miejsce przypadło drużynie złożonej z zawodników z Karwin i Wzgórza! Zapraszamy na relację!
FC Skarszewy
FC Skarszewy
FC Leśniewo
Fan Club Leśniewo
Najnowsze
Lewkot zawodnikiem Arki
Szymon Lewkot, nowy zawodnik Arki Gdynia, podpisał z klubem kontrakt obowiązujący do czerwca 2028 roku. W kontrakcie została zawarta opcja przedłużenia.
Marek Jarolim: Chcemy wspólnie dalej budować silny klub na dobrych fundamentach
Marek Jarolim, nowy trener Arki Gdynia, odpowiedział na kilka pytań przed klubową kamerą. Czech w pierwszej rozmowie z oficjalnym serwisem uchylił rąbka tajemnicy na temat m.in. przyszłych planów transferowych. Sam 42-latek celuje w awans do elity.
Szota zostaje w Arce
Serafin Szota dalej będzie reprezentować barwy Arki. Obrońca przedłużył bowiem swój kontrakt do końca sezonu 2026/2027. W świeżo podpisanej umowie zawarto opcję prolongaty o kolejne 12 miesięcy.
Kadra na obóz w Opalenicy
Już dziś Arka rozpoczyna swoje zgrupowanie w Opalenicy, które potrwa do 28 czerwca. Żółto-niebiescy udali się na obóz w składzie liczącym 20 zawodników.
Kerk odchodzi z Arki
Sebastian Kerk odchodzi z Arki. Niemiecki pomocnik żegna się z Arką po niecałych 12 miesiącach gry. 32-latek zostaje w Ekstraklasie, bowiem zakontraktowało go Zagłębie Lubin.
Powiązane artykuły
Ekstraklasa 2025/2026
| [ Pełna tabela ] | |
|
1.
|
34 60 (62-45) |
|
2.
|
34 56 (50-38) |
|
3.
|
34 56 (56-41) |
|
4.
|
34 55 (51-40) |
|
5.
|
34 50 (51-45) |
|
6.
|
34 49 (42-37) |
|
7.
|
34 48 (45-38) |
|
8.
|
34 46 (34-38) |
|
17.
|
34 36 (34-61) |
IV liga pomorska 2025/2026
| [ Pełna tabela ] | |
|
1.
|
34 84 (112-37) |
|
2.
|
34 72 (79-32) |
|
3.
|
34 69 (88-38) |
|
4.
|
34 65 (59-30) |
|
5.
|
34 65 (63-41) |
|
6.
|
34 55 (64-49) |
|
7.
|
34 52 (69-60) |
|
8.
|
34 47 (57-60) |